Visos dienos

Spalis – senjorų mėnuo!

Kviečiame senjorus į nemokamus renginius muziejuose.

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55)

Spalio 8 d. 14 val.
Teminė ekskursija: „Stebėtojas - žmogus su savybėmis“
Kas gi yra stebėtojas šioje M. K. Čiurlionio paveikslų ekspozicijoje? Tai visų pirma pats kūrėjas, savo darbuose atskleidžiantis, ką jo akis ir širdis fiksavo, kas jam buvo svarbu. Stebėtojai esate ir jūs – žiūrovai, taip pat tokiais galime pavadinti ir mokslininkus, menotyrininkus, menininkus, kurie, matydami fantastišką Čiurlionio kūrybinį palikimą, kiekvienas savaip, iš skirtingų pusių žvelgė, aprašė, išryškino tas savybes, tuos motyvus, kurie kiekvienam buvo svarbūs. Ekskursijos metu pažvelgsime į paveikslus per skirtingų tyrinėtojų prizmę, kiekvienas atrasite, kas jums yra savita ir artima.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

Spalio 15 d. 14 val.
Teminė ekskursija: „Išgirsti protėvių raštą“
Ekspozicijoje „Archaika“ yra surinkti per amžius nepakitusias formas išlaikę kūriniai, kurie stebina tiek savo technikų sudėtingumu, tiek dekoru, siekiančiu pirmykščių laikų paprastumą. Šios parodos kodas – tai taškas ir brūkšnelis – ženklai, iš kurių kilo rombai, kryžiukai, bangelės. Ekskursijos metu aptarsime XVIII–XX a. gyvenusio valstiečio rankomis pagamintų ritualinių ir buities daiktų funkcijas, jų kūrimo technikų, ornamentų raštų sąsajas su kitų senųjų kultūrų palikimu ir pabandysime pajusti artumą senovės ir dabarties žmogaus pasaulėžiūroje.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

Spalio 22 d. 14 val.
Naujo žvilgsnio metodas
Teminės ekskursijos metu naujo žvilgsnio (angl. slow-looking) metodu tyrinėsime Senosios dailės ir Lietuvos dailės parodose eksponuojamus portretus bei autoportretus. Bandysime atrasti požiūrio panašumus ir skirtumus, žvelgdami ir nagrinėdami paveikslus be išankstinio nusistatymo, žinojimo, etikečių skaitymo, be pristatymo istorijos.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

Spalio 29 d. 14 val.
Edukacinis užsiėmimas „Simbolinis koliažas”
Šis edukacinis užsiėmimas kviečia įsižiūrėti ir pajusti M. K. Čiurlionio kūrybos procesą renkant spalvas ir kuriant kompoziciją. Praktinėje jo dalyje pagal pateiktą užduotį kuriamas pasakojimas-koliažas, naudojant pasirinktas vaizdines priemones. Darbas kolektyvinis – tad tai puiki galimybė mokytis kurti ir dirbti grupėje bei džiaugtis bendru rezultatu.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

Paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16)

 

Spalio 7 d. 12 val.
Pažintis su paroda „Žmogus ir žuvis“
Gėrėsimės ir aptarsime bendros prancūzų ir lietuvių menininkų parodos paveikslus ir skulptūras. Veikliojoje susitikimo dalyje patirsime tapybos meno džiaugsmą, kursime, tapysime.|
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

Spalio 14 d. 12 val.
Pažintis su menininko Arūno Kulikausko paroda „Paskutinė, arba dvylika metų laikų”
Žvalgydamiesi po parodą susipažinsite su menininko keturių dešimčių metų trukmės kūrybos laikotarpiu ir pasijusite tarsi vartytumėte šeimos albumą. Vėliau jūsų lauks praktinė užsiėmimo dalis, kurios metu kursite nespalvotas fotografijas... piešdami.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

 

Spalio 15 d. 15 val.
„Banga“: žmonių balsų kanalas“
Parodos „Banga“: žmonių balsų kanalas“ kuratorė Auksė Petrulienė kviečia buvusius Kauno radijo gamyklos darbuotojus, jų šeimos narius ar bičiulius iš kitų Kauno gamyklų į šiltą susitikimą. Tyrinėsime parodą, dalysimės prisiminimais ir bendrausime.
Registracija nebūtina, tel. pasiteirauti +370 612 442 72

Spalio 21 d. 12 val.
Netikėta pažintis su J. Mačiūnu. I dalis
Netikėta pažintis su J. Mačiūnu – muzikologu ir muzikos istorijos įdomybėmis: ar žinojote, kad....? Veikliojoje susitikimo dalyje tapysime natas, muziką.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88 

Spalio 28 d. 12 val.
Netikėta pažintis su J. Mačiūnu. II dalis
Netikėta pažintis su J. Mačiūnu – muzikologu ir muzikos istorijos įdomybėmis: ar žinojote, kad...? Veikliojoje susitikimo dalyje tapysime natas, muziką.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 88

 

A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64)

 

Spalio 13, 27 d. 12 val.
Negirdėti, neregėti dzyvai!
Kviečiame aplankyti garsiąją dailininko velnių kolekciją. Susitikimo metu išgirsite istorijas, kodėl ji atsirado, kokie žymūs asmenys prisidėjo prie jos gausėjimo. Mūsų susitikimas bus kupinas smagių netikėtumų, pokštų ir intriguojančių užduočių. Juk velnias lietuvių tautosakoje – vienas iš dažniausiai sutinkamų mitologinių būtybių, o kartu reiks prisiminti ir pasakas, patarles, priežodžius, o kur dar mitologinės sakmės ir kitos velniškos istorijos!
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 675 133 72

 

Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33)

 

Spalio 6 d. 14 val.
Ekskursija „Septynios rūmų istorijos. Preliudija“
Ekskursija po muziejaus sodelyje veikiančią parodą nustebins visus, kurie Vilniaus g. 33 numeriu pažymėtą istorizmo stiliaus pastatą atpažįsta kaip tarpukario Lietuvos Prezidento rūmus. Tačiau ekskursijoje bus pasakojama kone du šimtmečius apimanti šio pastato ir jį supančios aplinkos istorija. XIX a. viduryje statytas gyvenamasis namas išgyveno ne vieną transformaciją, liudija gausybę politinio gyvenimo verpetų bei čia virusio kasdieninio gyvenimo džiaugsmus ir vargus. Esant blogam orui, ekskursija persikels į muziejaus vidų.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 20 17 78

Spalio 13 d. 14 val.
Edukacija „Romantika tarpukariu: apie meilę, flirtą ir kitas linksmybes“
Ši edukacija skirta tikintiems, kad meilei amžius nesvarbu. Pažintis, meilė, vestuvės – labiausiai intriguojantys šeimos kūrimo etapai. Edukacinio užsiėmimo metu nusikelsite į tarpukarį, sužinosite, kaip buvo rašomas meilės laiškas, ką reiškė merginai padovanota rožė, lelija ar kita gėlė, kaip ant voko klijuoti pašto ženklą, kad adresatas neatplėšęs žinotų jo turinį.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 20 17 78

Spalio 20 d. 14 val.
Ekskursija „Prezidento rūmai“
Ekskursija jus nukels į ne tokį ir tolimą tarpukarį. Kartu su vadovu atverdami Prezidento rūmų duris, jūs susipažinsite su rūmų atmosfera ir rutina, kai čia dirbo ir gyveno visi trys 1918–1940 m. Nepriklausomos Lietuvos prezidentai. Apžiūrėję Prezidento darbo kabinetą, Audiencijų salę, Adjutanto kambarį, išgirsite daug įdomių pasakojimų apie prezidento ir jo šeimos gyvenimą, darbą valstybės labui bei sunkius sprendimus, priimtus šiuose rūmuose.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 20 17 78

Spalio 27 d. 14 val.
Edukacija „Lietuvos valstybės kūrėjai dailėje“
Autentiškoje rūmų aplinkoje vykstanti edukacija kviečia aptarti Lietuvos valstybę kūrusius asmenis ir jų atvaizdavimą dailės ir taikomosios dailės kūriniuose. Dalyvių laukia ir tam tikras iššūkis – o kiek žinomų tarpukario Lietuvos veidų atpažinsite jūs?
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 20 17 78

L. Truikio ir M. Rakauskaitės namuose-muziejuje (E. Fryko g. 14)

Spalio 22, 28 d. 12 val.
Ekskursija po L. Truikio ir M. Rakauskaitės namus-muziejų
Išgirsite pasakojimus apie talentingus tarpukario kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūra bei gyvenimo būdu. Lankydamiesi menininkų namuose apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią rudenėjančią Kauno miesto panoramą.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 22 99 67

 

A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje (Vydūno al. 2)

 

Spalio 5, 12 d. 15 val.
Ekskursija „Pažintis su Kauno architektūros modernizmu“
Lankysitės pirmojo ir ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus Pauliaus Galaunės ir jo žmonos operos solistės Adelės Galaunienės namuose veikiančioje architektūros parodoje „ARNO FUNK[CIONALIZMAS]“. Apžiūrėdami parodoje esančius eksponatus, klausydamiesi pasakojimo apie talentingą tarpukario architektą, inžinierių, interjerų meistrą Arną Funką ir vaikščiodami po jo suprojektuotą pastatą, stebėsite modernizmo architektūros bruožus, formas, susipažinsite su čia gyvenusiomis asmenybėmis.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 79 89 95

 

Spalio 23 d. 14 val. Edukacija „Baltų ženklai ir simboliai“
Edukacijos metu bus kalbama apie Gyvybės medį. Tai – abstraktus simbolis, apibūdinantis pasaulio modelį, turintį tris sferas. Kaip medis turi šaknis, kamieną ir šakas, taip ir baltų bei daugelio kitų tautų įsivaizduojamas pasaulio modelis turi požemį (mirusiųjų pasaulį), gyvųjų pasaulį ir dievų buveinę. Taip pat trys sferos siejamos su laiku: praeitimi, dabartimi ir ateitimi. Praktinio užsiėmimo metu ne tik klausysitės įstabių istorijų ir legendų, išmoksite atpažinti liaudies meno dirbinių ornamentuose paslėptas simbolines prasmes, bet ir patys kursite Gyvybės medį įvairiomis technikomis.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 79 89 95

Spalio 30 d. 14 val.
Edukacija „Tapybos pleneras: natiurmortas“
Kviečiame į dailininkės Nijolės Jurkuvienės vedamas „Meno laboratorijos“ edukacijas, kurių metu susipažįstama ir mokomasi įvairių kūrybos technikų. Šiame užsiėmime būsite supažindinami su dailės žanru – natiurmortu. Mokysitės sukurti daiktų ar gėlių kompoziciją, tapydami perkelti ją ant popieriaus lapo ir taip susikurti meno kūrinį.
Būtina išankstinė registracija telefonu: (8 37) 79 89 95

J. Zikaro namuose-muziejuje (J. Zikaro g. 3)

Spalio 21, 29 d. 12 val.
Ekskursija po J. Zikaro namus-muziejų
J. Zikaro namai kviečia į ypatingus susitikimus, kurių metu susipažinsite su žmogaus, spinduliavusio kūrybos šviesą, atsidavimą savo mokiniams ir meilę Tėvynei, gyvenimu, apžiūrėdami gyvenamąsias patalpas ir dirbtuvę, per šio menininko kūrybą bandysite pažinti Lietuvos istoriją. Išgirsite apie dvi ypatingas moteris – skulptoriaus žmoną Anelę Zikarienę bei dukrą Alytę Zikaraitę, be kurių nebūtų išlikęs šis vienas autentiškiausių Žaliakalnio namukų, tapęs pagarbos ženklu mūsų „Laisvės“ kūrėjui, Pirmosios Nepriklausomos Lietuvos monetų autoriui, ugdžiusiam savo vaikuose ir mokiniuose didelę pagarbą žmonėms, – Juozui Zikarui.
Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 684 843 35

Lankymasis visuose renginiuose tik su Galimybių pasu. Be Galimybių paso galioja ir kiti dokumentai, įrodantys vakcinacijos, persirgimo, atlikto PGR tyrimo arba greitojo antigeno testo neigiamo rezultato, antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą.

 

03
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
×
Gruodis
P A T K Pn Š S
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
SVARBU: LR Vyriausybės informacija dėl atšauktų/nukeltų masinių renginių ! Daugiau.